Discussion on WP Content Crawler - Get content from almost any site, automatically!

turgutsaricam

turgutsaricam supports this item

Supported

This author's response time can be up to 5 business days.

398 comments found.

hata0309

hata0309 Purchased

Install OK active NG

error massage Parse error: syntax error, unexpected ‘[’ in /home/*/www/a11a/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/illuminate/support/helpers.php on line 314

WordPress 4.8 japaenese NG?

hata0309

hata0309 Purchased

php5.6 OK mbstring? where? no file “mbstring extension” no php.ini in my sever I don’t know php program

Warning: require_once(/home/gurumelist/www/a11a/http:gurumelist.sakura.ne.jpa11awp-admin/includes/upgrade.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/gurumelist/www/a11a/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/services/DatabaseService.php on line 458

Fatal error: require_once(): Failed opening required ’/home/gurumelist/www/a11a/http:gurumelist.sakura.ne.jpa11awp-admin/includes/upgrade.php’ (include_path=’.:/usr/local/php/5.6/lib/php’) in /home/gurumelist/www/a11a/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/services/DatabaseService.php on line 458

You can ask about mbstring to your hosting provider. For the other problem, make sure your site URL is set correctly in WordPress’ settings.

Hi I purchased wp content crawler and install to my site yesterday.

but I got a message “Your Content Crawler license has expired. Please get a new license until 28/09/2017 18:01 to continue using Content Crawler“

what happend?

thank you

Hi,

What does the latter part of the message say?

ekotheme

ekotheme Purchased

(in turkish) Merhaba hocam,

woocommerce için örnek çalışma göremedim, karşı hedef siteden, ürün adı, ürün kategorisi, ürün fiyat, ürün açıklaması, stok durumu ve ürün resimleri gibi bir çalışmayı nasıl başarılı bir şekilde yapabilirim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

(for english by google translate) Hello,

How can I successfully perform a job like woocommerce example study, counter target site, product name, product category, product price, product description, stock status and product images? Thank you, good work.

Merhaba,

WooCommerce’e ürün ekleyebilmek için WooCommerce’te kullanılan post meta anahtarlarını bilmeniz ve hedef sitedeki verileri eklentinin site ayarlarında “yazı > yazı metası” bölümünde bulunan seçenekleri kullanarak bu meta anahtarlar altında kaydetmeniz gerekir. Şurada bu meta anahtarlarla ilgili bir takım bilgiler mevcut. Meta anahtarlara değerleri kaydederken WooCommerce’ün istediği formata sokabilmek için de “bul ve değiştir” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ürünün görsellerini kaydetmek için de şu videodaki gibi bir yol izleyebilirsiniz.

Does it work with xpatch or meta tag?

I want to get a featured image from og:image

For example: //meta[@property=”og:image”]/@content

In that case, you can use find and replace options to change the meta tag to an img tag. Then, the plugin will be able to find it.

Unfortunately I did not understand

Can you give more guidance?

Show the screen shot, or tell me which code to use.

I’m going to buy this plugin but first I have to make sure this problem is solvable.

Thank

The image selectors look at the value of “src” attribute. Hence, you can use “exchange element attributes” option to put the value of “content” attribute to “src” attribute.

Go to “Post > Manipulate HTML > Exchange element attributes” and enter the following:

Selector: meta[property="og:image"]
Attribute 1: src
Attribute 2: content
This will change the following code
<meta property="og:image" content="http://...">
to this
<meta property="og:image" content="" src="http://">

With this, and “meta[property=”og:image”]” selector as the featured image selector, the plugin will be able to retrieve the image URL.

Hi,

Do you support scraping CSS for scraped content too? as I need to scrape football data and need its css

Appreciate your feedback before purchase.

Hi,

Sorry, the support does not cover configuration of the settings.

doreso

doreso Purchased

Merhaba Turgut bey,

Bir konuda size danışmak istiyorum.

Şimdi ben bir sitenin kiralık ve satılık iş makinesi ilanlarını kendi siteme çekmek istiyorum.

Bunun için videonuzdan izlediğim kadarıyla bir ayarlar yaptım.

Araçlar kısmından tek bir ilanı çektiğimde geliyor, ama seri şekilde çekemiyorum bir türlü nedense.

Ayrıca , tablo olarak aldığım şeyler tablo olarak gelmiyor, bir çirkin duruyor bende :) Yani sunumunu da biraz düzeltebilmek isterdim.

Birde son olarak bul ve değiştir kısmını ne yaptıysam beceremedim. Bu konuda bir videoya da rastlamadım. Benim sitemdeki “location” kısmının yerine, çektiğim ilanın location’unu yazmak istiyorum. Ama bunu da beceremedim. :/

Size soruma gelince, acaba ücreti mukabilinde sizden rica etsem, bu ayar düzenlemelerini benim için yapabilir misiniz ?

Sizin 5 – 10 dakikanızı alır, ama ben günlerdir uğraşmama rağmen beceremedim. Bir tanesini siz yapsanız, diğerlerini ben kendim de kurabilirim sizinkinin örneğinden giderek.

Tabiki bu isteğim support kapsamına girmiyor.

Ekstra bir ücret belirlerseniz, benim hayatım kolaylaşır.

Çok teşekkürler.

E.

doreso

doreso Purchased

Uygundur derseniz, wp admin ve ftp access verebilirim.

doreso

doreso Purchased

Bir diğer siteden deniyordum, burada da bir başka sorunla karşılaştım. Ayarlardan UTF8 i işaretlemiş olmama rağmen, türkçe karakterleri ş, ı, ğ gibi, göstermiyor. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır acaba… Sağolun !

doreso

doreso Purchased

Vaktinizden ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İletişim formundan gerekli bilgileri gönderdim. Zamanınız olunca bir bakabiliseniz çok makbule geçer. Tekrar çok teşekkürler. Haberleşmek üzere.

doreso

doreso Purchased

Yardımlarınız ve detaylı açıklamanız için ÇOK teşekkür ediyorum. Tarif ettiğiniz şekilde düzenlemeye çalışacağım. Kolaylıklar diliyorum.

Rica ederim. Teşekkürler, size de kolaylıklar.

syuksel

syuksel Purchased

Merhabalar, öncelikle eklenti için tebrik ederim. Gayet sağlam ve geliştirilebilir durumda.

Genel olarak sistemi çözmeye çalışıyorum, şu anda en çok sorun yaşadığım kısım sayfalama kısımlarındaki css seçiciler. Örneğin https://health.clevelandclinic.org/topics/health-a-z/allergies/ buradaki gibi sayfalamalarda, yani “1 2 …. en son” şekilde olanlarda %99 sorun yaşıyorum. Css seçiciyi doğru ayarlayamıyorum bir türlü. Seçici hep 1 2 ve son sayfa kısımlarını seçiyor.

Umarım maruzatım karışım olmamıştır, bu kısım işin bir taktik varsa rica ederim.

Teşekkürker.

Merhaba,

Teşekkürler, beğenmenize sevindim. Sonraki sayfayı gösteren ve üzerinde “Next” yazan bir link var. Bu linki seçerek sonraki sayfaları buldurabilirsiniz. “a.next.page-numbers” gibi bir seçici işe yarayabilir. CSS seçicileri bulmak normalde eklentinin destek kapsamına girmiyor fakat bu seferlik örnek olması açısından işinize yarayabilir.

syuksel

syuksel Purchased

Selam,

r10.net konuda, bu eklentiyi tüm sitelerinizde kullanabilirsiniz demişsiniz fakat bir önceki sitede eklentiyi pasif ederek diye şart koşmuşsunuz okey. Şimdi 2 siteme ekledim, birinde pasif edip diğerinde çalışmıyor. Dün ve ondan önceki gün çalışıyordu oysa ki. Anlamsızca şu an ilk sitedeki eklentide sorunlar var. Diğer sitede eklentiyi pasif edip ilk siteye geliyorum, burada aktif ediyorum. Ama eklentinin tüm sayfalarında içerik gelmiyor. Örnek; http://prntscr.com/gtob8n

Log dosyalarında da şöyle hatalar oluşuyor;

[05-Oct-2017 15:44:06 UTC] PHP Fatal error: Uncaught exception ‘Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException’ with message ‘Expected selector, but <delimiter ”<” at 0> found.’ in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php:34 Stack trace: #0 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(283): Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException::unexpectedToken(‘selector’, Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\Token)) #1 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(142): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parseSimpleSelector(Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\TokenStream)) #2 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(118): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parserSelectorNode(Object(Symfony\C in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php on line 34 [05-Oct-2017 15:45:25 UTC] PHP Fatal error: Uncaught exception ‘Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException’ with message ‘Expected selector, but <delimiter ”<” at 0> found.’ in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php:34 Stack trace: #0 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(283): Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException::unexpectedToken(‘selector’, Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\Token)) #1 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(142): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parseSimpleSelector(Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\TokenStream)) #2 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(118): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parserSelectorNode(Object(Symfony\C in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php on line 34 [05-Oct-2017 15:46:49 UTC] PHP Fatal error: Uncaught exception ‘Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException’ with message ‘Expected selector, but <delimiter ”<” at 0> found.’ in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php:34 Stack trace: #0 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(283): Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException::unexpectedToken(‘selector’, Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\Token)) #1 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(142): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parseSimpleSelector(Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\TokenStream)) #2 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(118): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parserSelectorNode(Object(Symfony\C in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php on line 34 [05-Oct-2017 15:47:52 UTC] PHP Fatal error: Uncaught exception ‘Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException’ with message ‘Expected selector, but <delimiter ”<” at 0> found.’ in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php:34 Stack trace: #0 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(283): Symfony\Component\CssSelector\Exception\SyntaxErrorException::unexpectedToken(‘selector’, Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\Token)) #1 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(142): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parseSimpleSelector(Object(Symfony\Component\CssSelector\Parser\TokenStream)) #2 /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Parser/Parser.php(118): Symfony\Component\CssSelector\Parser\Parser->parserSelectorNode(Object(Symfony\C in /home/bilgibelge/public_html/wp-content/plugins/wp-content-crawler/app/vendor/symfony/css-selector/Exception/SyntaxErrorException.php on line 34

syuksel

syuksel Purchased

Sayfaların içeriğinin görünmemesi 1 saat önce başladı. Önceki bir kaç gün boyunca veri çekilecek siteleri de ekledim, ayarlarını da yaptım. Verileri de çekmeye başladı. Demek ki php 5.6 ve mbstring gereksinimi karşılanmış.

Lisans anahtarınızı profilimdeki iletişim formunu kullanarak bana gönderebilirseniz, kayıtlı domaini manuel olarak silebilirim. Daha sonraki seferlerde eklentinin lisans ayarları sayfasında bulunan pasifleştirme butonunu kullanırsanız, kayıtlı domain otomatik olarak silinecektir.

O halde hataya sebep olabilecek farklı bir eklenti yüklemiş olabilirsiniz, mbstring sizden habersiz olarak pasifleştirilmiş olabilir. Bunun gibi birçok sebep olabilir fakat problemin durup dururken eklentiden kaynaklanması mümkün değil. Çünkü lisans ayarları ile sayfaların içeriklerinin gösterilmemesi alakalı bir durum değil.

Öncelikle böyle bi uygulamayı yapanın olması beni çok mutlu etti.

Soruma gelecek olursak, bu eklentiyle birlikte şeyi merak ediyorum; Kullanıcıya bir url input u sorsam ve kullanıcı benim şablonunu oluşturduğum bir urli buraya yazsa kullanıcı direkt olarak konu yazarı olarak kendi ismini görebilir mi ? Yada kullanıcının url i çalıştırmaya yetkisi var mı? Yani otomatik olarak kullanıcı input lu bir konu oluşturulabilir mi?

Demoda bunu anlayamadım. Eğer satın alırsam ve bu özellik yoksa bile ftp adresini verdiğim takdirde bunu yapabilme şansınız var mı?

Teşekkür ederim

Merhaba,

Teşekkürler. Eklenti kullanıcı ile etkileşimli olarak maalesef çalışmıyor. Bahsettiğiniz şeyi yapabilmek için eklentide birçok değişiklik yapılması gerekecektir. Eğer PHP ve WordPress hakkında bilginiz varsa, bir sonraki versiyonda eklenecek filter ve actionları kullanarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilmeniz mümkün gibi görünüyor. Fakat henüz bunu başarmak maalesef mümkün değil.

turgut selamlar, uygulamayı satın aldım ve lisans kodunu girmiştim. 2 gün sonra lisans uyarısı verdi. giriyorum ancak düzelmiyor. yardımcı olabilir misin?

Merhaba,

FTP ve admin login bilgilerinizi bana profilimdeki iletişim formunu kullanarak gönderebilir misiniz acaba?

License Key

Where is my License Key

Please see this FAQ.

thank you so much!

please teach me where is my License Key.

Please see this FAQ.

thanks!

Hello,

Why the thumbnails in the category section can be mixed up to 1. Ie 1 post goes without thumbs, and 2nd comes with a picture from 1 post

Hi

Can you please provide an example?

Hi there! Completly delighted with your plugin!!! love it!!! One question: I know how to add the crawled posts to a custom post type, and the use of the custom shortcodes, but doen’t know how to add a post taxonomy using a custom shortcode. Is it posible?

Hi,

I’m glad you love it. Unfortunately, it is currently not possible. However, it is in my todo list. I will try to implement it when I have the time.

This is a very good new! If I can categorice the posts that I import, the plugin will be the most usefull tool in the world.

Hocam her şey normal bir şekilde çalışıp çekimleri yaparken saatler önce durdu. Pano da vaziyete baktığımda son yazı eklemenin şuanda size yazarken olduğu gözüküyor ve sırada 1480 yazı olduğu söyleniyor. 1- Durum ne olabilir? 2- Yazıların tümünü değil de sadece en sonuncuları eklemek için bir şey yapabiliyor muyuz?

Merhaba

CRON, sitenizde olan bir hatadan dolayı veya başka bir sebepten çalışmayı durdurmuş olabilir. Eklentinin pano sayfasında sonraki CRON işinin tarihinde ”-” veya “x dakika önce” gibi bir şey yazıyorsa bu, CRON’un çalışmadığını gösterir. Genel ayarları tekrar kaydedip pano sayfasını tekrar kontrol edebilirsiniz. Tarihte “x dakika sonra” yazması gerekli. Eğer genel ayarları tekrar kaydetmek problemi çözmediyse lütfen admin giriş bilgilerinizi profil sayfamdaki iletişim formunu kullanarak bana gönderin bir de ben bakayım.

Olmadı hocam özelden gönderdim

merhaba, eklentiyi almayı düşünüyorum fakat almadan önce birkaç şey sormak istiyorum. demo sitenizde biraz inceledim eklentiyi öncelikle konu içerisinde instagram ve twitter paylaşımı olduğunda bunları nasıl alabiliyoruz bunu sormak istiyorum.

Merhaba,

Lütfen öncelikle burayı inceleyin. Kodları alırken orijinal halinden alın.

Twitter ve Instagram paylaşımları genellikle bir scriptin veya iframein de yazı sayfa içerisine eklenmesine ihtiyaç duyar. Gönderdiğim linkte de görülebileceği gibi, script ve iframe kodları güvenlik sebeplerinden dolayı doğrudan yazı içerisine eklenemiyor. Bu sebeple, gönderdiğim linkteki gibi, ilgili scriptleri ve iframeleri WordPress’e tanımlı bir kısa kod kullanarak sayfada gösterebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “bul ve değiştir” seçeneklerini kullanarak ilgili kodları kısa kodlar ile değiştirmek. Bunun örneğini de gönderdiğim linkte bulabilirsiniz.

Eklentiniz mükemmel. Ellerinize sağlık. Sormak istediğim şey şu Turgut bey. Yazının yayınlanma seçenekleri genel ayarlar altında mevcut ancak ileriki güncellemelerinizde bu seçeneği her oluşturulan yeni site için ekleme imkanınız varmı? A sitesinin içeriği direkt yayına alınırken B sitesinin içeriği taslak olarak kaydedilsin. Teşekkürler iyi çalışmalar şimdiden

Tek kelimeyle Mükemmel. İyi çalışmalar dilerim

Son bir sorum daha olacak size. Özel ayarlarda içeriğin hangi yazı türünde kaydedileceği var. Peki buna ek olarak yazı formatı (post-format) ekleyebilir miyiz? Yani yazılarımı 3 ayrı formatta kaydediyorum diyelim. Video-Resim-Haber şeklinde. Ben çekilen içeriği sadece post olarak kaydedip manuel olarak formatını video hale getiriyorum.Bunu otomatik yapabiliyor mu program? Yoksa ek kod mu gerekiyor?

Maalesef yazı formatını belirleyebilmek için şu anda bir seçenek yok. Yapılacaklar listemde bu özellik mevcut. Eklemeye etmeye henüz vaktim olmadı fakat vakit bulduğumda eklemeyi planlıyorum.

by
by
by
by
by
by